Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Zapisy do 19 maja 2019 u Ks. Szczepana - 501 207 097

TERMIN:

14-21.09.2019

Wyjazd autokarem na lotnisko w Koszycach (Słowacja), powrót samolotem do Koszyc (Słowacja), później autokarem.

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku w Koszycach (Słowacja), odlot do Tel Awiwu; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); Przejazd do hotelu w Betlejem –zakwaterowanie i obiadokolacja.
2 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage - miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu; przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień; śniadanie (godz. 6.30); wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie; Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, Cremisan, Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

8 dzień; śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; przylot do Koszyc (Słowacja), zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1200 PLN + 740 USD

(cała kwota ze wstępami).

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św. Piotra – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

• Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa.