Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

V Niedziela Wielkanocna -  19. 05. 2019 r.

 

1. Dziś Msze Św. o godz. 700 w Uściu Gorlickim a po niej Nabożeństwo Majowe, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.
O godz. 1200 Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami zapraszamy codziennie do piątku na godz. 1700 na Nabożeństwo Majowe i Mszę Św..

2. W piątek w liturgii wspominać będziemy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Jest to równocześnie dzień modlitw za Kościół w Chinach. W naszych modlitwach i Nabożeństwie Majowym prosić będziemy o wszelkie potrzebne łaski dla Kościoła w tym kraju, o poszanowanie godności każdego człowieka oraz by chrześcijanie w tym kraju mogli cieszyć się swobodą w wyznawaniu Chrystusowej Ewangelii.

3. W przyszłą Niedzielę na Mszy o godz. 1200 dzieci z klasy IV, będą przeżywać I rocznicę Komunii św. Spowiedź dla tych dzieci i ich Rodziców będzie w piątek od godz. 1630. Po Mszy Św. dzieci z Rodzicami pozostaną celem przygotowania liturgii.
W tym dniu przypada Dzień Matki. Otoczmy je szczerą miłością, która niech znajdzie swój wyraz w modlitwie, odwiedzinach a także pamięcią o tych, które Bóg odwołał do wieczności.

4. Zapraszamy na spotkania: we wtorek o godz. 1830 na halę sportową LSO, w środę o godz. 1600  ministrantów i aspirantów, po mszy św. DSM, w piątek o godz. 1600 lektorów.

5. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Jerzego Mitusia, Leokadii Knak, Jana Turka.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 50 zł na kwiaty i środki czystości.

6. U ministrantów można nabywać Gościa Niedzielnego.

7. W sobotę 1 czerwca 2019 odbędzie się XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Co roku przyjeżdżają na nie tysiące młodych ludzi, by wspólnie się modlić. Wychodząc młodym naprzeciw organizowany jest dekanalny wyjazd na to wydarzenie. Wyjazd w piątek - 31 maja 2019 o godz. 2115. Powrót w niedzielę 2 czerwca 2019 w godzinach popołudniowych. Koszt 130 zł. Zapisy u Ks. Szczepana do 22 maja 2019 r.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Teresa Gontarz. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 16 Mszy Św. Jej nieśmiertelną duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie …

 

IV Niedziela Wielkanocna -  12. 05. 2019 r.

 

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1030 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem oraz o godz. 1200  w Odernem Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Stanisława. Nabożeństwo Majowe w Uściu o godz. 1015.
Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
we wtorek – święto Św. Macieja Apostoła,
w czwartek – święto Św. Andrzeja Boboli oraz dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.
w sobotę – wspomnienie dowolne Św. Stanisława Papczyńskiego.

3. W przyszłą Niedzielę o godz. 1200 będzie miała miejsce Uroczystość I Komunii św.  dzieci z klasy III. Będzie to dzień szczególnej zażyłości z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, dlatego wspieramy modlitwą Dzieci, które po raz pierwszy zjednoczą się z Chrystusem Eucharystycznym. Z tej też okazji wspomnijmy na naszą I Komunię św., ożywiając wiarę w obecność Boga wśród nas. Nabożeństwo Majowe w tym dniu po mszy o godz. 700.
Spowiedź Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, a także dla ich Rodziców i chrzestnych będzie w sobotę od godz. 1000.
Od wtorku po wieczornych nabożeństwach będą odbywały się próby przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodziców.
Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.

4. Za 2 tygodnie w niedzielę 26 maja na mszy o godz. 1200 dzieci z klas IV będą przeżywać I rocznicę Komunii św.

5. Zapraszamy na spotkania: we wtorek o godz. 1830 na halę sportową LSO, w środę o godz. 1600  ministrantów i aspirantów, w piątek o godz. 1600 lektorów.

6. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Bogumiły Obrzut, Małgorzaty Tomera, Anny Krok.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

7. U ministrantów można nabywać Gościa Niedzielnego.

 

III Niedziela Wielkanocna -  05. 05. 2019 r.

 

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywają się o godz. 1700 a w Niedziele o 1145.  W Środę i Piątek po Nabożeństwie Majowym Msze Św.. Nabożeństwo Majowe w Kwiatoniu i Odernem codziennie o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy Św.

3. W poniedziałek święto Św. Filipa i Jakuba a w środę uroczystość Św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji.

4. W tym tygodniu spotkania: Ministranci i Aspiranci w środę o godz. 1600, po Mszy św. - DSM; Lektorzy w piątek o godz. 1600.

5. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka przeznaczona będzie  na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. W tym dniu w Odernem Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Stanisława o godz. 1200. Ze względu na tę uroczystość, w przyszłą niedzielę nastąpi zmiana godzin Mszy św.: Uście 700  i 1030 , Skwirtne 900. Nabożeństwo Majowe w Uściu o godz. 1015.

7. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Stanisławy Piecuch, Urszuli Szymczyk, Elżbiety Rydarowicz. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

8. U ministrantów można nabywać Gościa Niedzielnego w którym możemy przeczytać: na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?; ponadto w Gościu: o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą; reportaż o kościółku Quo Vadis w Rzymie oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego w którym jest płyta Arki Noego.

9. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz Nadleśnictwo Łosie zwracają się do wszystkich z apelem, o bezwzględne przestrzeganie zasad i przepisów przeciwpożarowych obowiązujących w tym zakresie, a w szczególności o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania na terenach leśnych i nie wypalanie traw oraz innych pozostałości roślinnych.

10. Wójt Gminy Uście Gorlickie zaprasza na zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Uście Gorlickie, w celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej w dniu 8 maja 2019 r. o godz. 1800 w Zespole Szkół w Uściu Gorlickim.

11. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej - 14-21.09.2019 r. oraz na Białoruś - 2-9.08.2019 r. Szczegóły w gablocie naszego kościoła, na stronie parafialnej oraz fb.

12. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

 

Plan pielgrzymki na Białoruś - 8 dni

Grodno – Szczuczyn – Stare Wasiliszki – Murowanka – Trokiele – Nowogródek – Mir – Mińsk – Nieśwież – Zaosie – Baranowicze Żyrowice – Różana – Mereczowszczyzna – Pińsk – Janów Poleski – Kobryń – Brześć

TERMIN:  02.08 – 09.08.2019 r.          
CENA: 830 PLN +325 EUR / os. przy min. 40 osobach

Dzień 1: Uście Gorlickie, Grodno

Bardzo wcześnie rano (ok. godziny 3-4 nad ranem) spotkamy się na parkingu przy kościele w Uściu Gorlickim (po drodze zabierzemy pielgrzymów z Gorlic, Dębicy i Mielca), skąd udamy się w kierunku granicy polsko-białoruskiej.  Po południu dotrzemy do przejścia granicznego w Kuźnicy-Białostockiej, gdzie przekroczymy granicę oraz poddamy się odprawie paszportowo-celnej. Wieczorem przyjedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg w Grodnie.

Dzień 2: Grodno

Po śniadaniu przejedziemy do Grodna - miasta katedr, zamków i pałaców królewskich. Zobaczymy Górę Zamkową, gdzie wznosi się ”Stary Zamek” będący XVI w. rezydencją króla Stefana Batorego oraz wybudowany w połowie XVIII w. ”Nowy Zamek” – miejsce posiedzeń sejmów generalnych Rzeczypospolitej (miejsce podpisania II i III rozbioru Polski oraz miejsce śmierci króla Poniatowskiego). Następnie udamy się na rynek, gdzie znajduje się wspaniała barokowa Bazylika Katedralna, słynąca z maleńkiej ikony Matki Bożej Kongregackiej, zobaczymy również barokowy kościół Bernardynów, urokliwy klasztor Franciszkanów, średniowieczną cerkiew Św. Borysa i Gleba, Synagogę, Sobór Opieki Matki Bożej oraz muzeum Elizy Orzeszkowej. Jeżeli pogoda pozwoli, po południu udamy się w sentymentalna podróż do Bohatyrowiczów na grób Jana i Cecylii, bohaterów „Nad Niemnem” oraz mogiłę powstańców styczniowych. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Szczuczyn – Stare Wasiliszki – Murowanka – Trokiele

Po śniadaniu udamy się do Szczuczyna, gdzie nawiedzimy kościół p.w. św. Teresy oraz zespół pałacowy rodu Druckich-Lubeckich. Następnie przejedziemy do Starych Wasiliszek – wieś, w której urodził się Czesław Niemen (Wydrzycki) – piosenkarz i autor niezapomnianych przebojów. Odwiedzimy dom rodzinny artysty oraz kościół, do którego uczęszczał. Kolejnym przystankiem będzie obronna cerkiew Narodzenia Matki Bożej w Murowance, która stanowi jeden z najcenniejszych przykładów architektury gotyckiej. Na koniec udamy się do Trokieli, gdzie nawiedzimy malutkie, diecezjalne Sanktuarium Maryjne, w którym czczony jest cudowny obraz Matki Bożej Trokielskiej. Wieczorem przejedziemy na obiadokolacje i nocleg.

Dzień 4: Nowogródek – Mir – Mińsk

Po śniadaniu przejedziemy do Nowogródka– miejsca dzieciństwa i młodości Adama Mickiewicza. Zobaczymy m.in.: górę zamkową z ruinami średniowiecznego zamku Mendoga, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, kościół farny zw. Farną Witoldową, będący miejscem ślubu króla Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską oraz chrztu A. Mickiewicza, późnogotycki sobór św. Borysa i Gleba, kościół Dominikanów pw. św. Michała oraz dworek Adama Mickiewicza, w którym obecnie mieści się muzeum poety. Następnie wyruszymy do Miru, w którym wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków gotycko – renesansowych Białorusi. po drodze zatrzymując się na chwilę nad jez. Świteź. Według ludowych legend miała w nim mieszkać rusałka, której imię stało się inspiracją do napisania przez Mickiewicza ballady ”Świtezianka”. W Mirze zobaczymy zespół zamkowo-parkowy, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków w ”Panu Tadeuszu”. Znajduje się on na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnie przejedziemy do Mińska – stolicy Białorusi. Zatrzymamy się w miejscu szczególnym tj. w Kuropatach. To miejsce w którym odkryte zostały masowe groby ludzi rozstrzelanych przez NKWD w latach 30 XX w. Głównymi ofiarami byli Polacy, Białorusini i Żydzi. Stąd przejedziemy główną arterią i najdłuższą drogą białoruskiej stolicy, czyli Prospektem Niepodległości, przy którym znajduje się kościół Świętych Szymona i Heleny zwany „Czerwonym Kościołem” oraz 40-metrowy obelisk na Placu Zwycięstwa. Kompleks budynków prospektu ulic pretenduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Mińsk – Nieśwież – Zaosie – Baranowicze

Po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie Mińska. Wizytówką stolicy są; Górne Miasto – serce starego Mińska, gdzie znajdują się dwie główne świątynie białoruskiej stolicy: prawosławny Sobór Duchu Świętego z cudownym obrazem MB Mińskiej oraz katolicka Archikatedra NMP, dwór Wańkowiczów, w którym znajduje się muzeum malarza, przytulne Trojeckie Przedmieście, śnieżnobiały ratusz na Placu Swobody. Stąd udamy się do Nieświeża, gdzie wznosi się jedna z najwspanialszych magnackich rezydencji Rzeczypospolitej - zamek książęcy Radziwiłłów. Jest zabytkiem o bogatej i barwnej historii wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również kościół Bożego Ciała wraz z wieżą zamkową, ratusz z sukiennicami, Kamienicę Gdańską czy Bramę Słucką. Następnie przejedziemy do Zaosia, miejsca, w którym urodził się największy polski poeta romantyczny - Adam Mickiewicz. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Żyrowice – Różana – Mereczowszczyzna

Po śniadaniu przejedziemy do prawosławnego Monasteru Zaśnięcia Matki Bożej w Żyrowicach. Został on ufundowany w celu upamiętnienia objawienia maryjnego, jakie miało miejsce w 1470 r.  W centralnej części Sobór Uspienskiego, znajduje się maleńki, cudowny wizerunek Żyrowickiej Bogarodzicy, znaleziony przez dwóch pastuszków na drzewie gruszy. Słynący łaskami obraz, czczony zarówno przez prawosławnych, rzymskich katolików jak i unitów, od wieków stanowi cel licznych pielgrzymek. Stąd udamy się do miejscowości Różana - gniazda rodowego Sapiehów. Zobaczymy ruiny wspaniałej XVIII w. rezydencji wybudowanej w stylu klasycyzującego baroku. Jej wielkość i rozmach z jaką została zbudowana zapiera dech w piersiach nawet dziś, choć pałac został niemal całkowicie zniszczony. Wielokrotnie odbudowywany był jednym z największych pałaców Rzeczypospolitej. Pałac jest odnawiany dzięki funduszom UE. Następnie udamy się do Kosowa Poleskiego, a ściślej do Mereczowszczyzny, gdzie mieści się rodzinny dworek Tadeusza Kościuszki, w którym przyszedł na świat i spędził pierwsze lata swojej młodości. Wieczorem przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Pińsk – Janów Poleski – Kobryń

Po śniadaniu damy się do liczącego ponad tysiąc lat Pińska, nieformalnej stolicy Polesia. Pokażemy zachowane najważniejsze zabytki miasta min.: monumentalny gmach kolegium i kościół Jezuitów, katedralny kościół p.w. Wniebowzięcia NMP, pałac Butrymowiczów czy sobór św. Barbary, dawny kościół Bernardynów. Kolejnym przystankiem naszej pielgrzymki, będzie Janów Poleski – miejsce męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli w 1657r. W miejscu pojmania Andrzeja Boboli ustawiono obok siebie krzyże pojednania: prawosławny i katolicki. Miejsce śmierci świętego to obecnie plac, przy którym stoi cerkiew i kościół p.w. Świętego Krzyża. Nawiedzimy ten kościół, w którym pielęgnowany jest kult Świętego W jednym z kątów ogrodzenia kościoła wybudowana jest nieduża kapliczka odpowiadająca miejscu egzekucji św. Andrzeja Boboli, a sama kaplica jest poświęcona temu wydarzeniu. Kierując się do hotelu zatrzymamy się na chwilę na starym cmentarzu katolickim w Kobryniu, gdzie znajduje się m.in. nagrobek rodziny Mickiewiczów, w którym spoczywają Aleksander Mickiewicz z żoną Teresą Terajewicz i synem Franciszkiem. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: Brześć – powrót do Uścia Gorlickiego

Po wczesnym śniadaniu pokłonimy się Matce Bożej w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Brześciu. Znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Brzeskiej – Matki-Zbawicielki, który jest kopią obrazu Matki Bożej z rzymskiej Bazyliki Santa Maria Maggiore. Nasze zwiedzanie Białorusi zakończymy w Twierdzy Brzeskiej. Stąd udamy się na granicę polsko-białoruską. Po przekroczeniu granicy wyruszymy w drogę powrotną. Planowany powrót przewidziany jest w godzinach późnowieczornych.

 

CENA ZAWIERA: PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, napoje dodatkowo płatne u kierowców,  video, wc, nowoczesne rozkładane fotele); 7 NOCLEGÓW W HOTELACH/PENSJONATACH (pokoje 2 lub 3 osobowe); WYŻYWIENIE  2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji; BIAŁORUSKA WIZA (dokumenty potrzebne do otrzymania wizy na Białoruś to: paszport – ważny min. 6 miesięcy, kolorowe zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy); BILETY WSTĘPU DO ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW; SŁUCHAWKI PODCZAS ZWIEDZANIA; UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA (NNW na kwotę 7000 PLN + KL na kwotę 10 000 EUR); OPIEKA PILOTA, PROGRAM ZWIEDZANIA, PODATEK VAT.

CENA NIE ZAWIERA: przewodników lokalnych, taksy klimatycznej, obowiązkowej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny; napoi do obiadokolacji; dopłaty do pokoju 1-osobowego; dodatkowego ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, płatne tylko w dniu zapisu; wydatków własnych i świadczeń niewymienionych w ofercie.

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW. 

Każdego dnia odprawiana jest Msza Święta.

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Zapisy do 19 maja 2019 u Ks. Szczepana - 501 207 097

TERMIN: 14-21.09.2019

Wyjazd autokarem na lotnisko w Koszycach (Słowacja), powrót samolotem do Koszyc (Słowacja), później autokarem.

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku w Koszycach (Słowacja)odlot do Tel Awiwu; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); Przejazd do hotelu w Betlejem –zakwaterowanie i obiadokolacja.
2 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage - miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu; przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień; śniadanie (godz. 6.30); wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie; Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, Cremisan, Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

8 dzień; śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; przylot do Koszyc (Słowacja), zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1200 PLN + 740 USD (cała kwota ze wstępami).

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św. Piotra – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

 

II Niedziela Wielkanocna -  28. 04. 2019 r.
 

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem. O godz. 1145  koronka do Miłosierdzia Bożego. Za jej odmówienie dziś w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszach Św. ucałowanie relikwii Apostołów Miłosierdzia: Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu w liturgii:

 • w poniedziałek – święto Św. Katarzyny ze Sieny,
 • we wtorek – uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski, przeniesiona z 23 kwietnia,
 • w czwartek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa,
 • w sobotę – wspomnienie Św. Floriana, męczennika.

3. W środę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa. Pamiętajmy o Matce Bożej w naszych domach, odmawiając – jeśli nie będziemy w kościele – podczas modlitw wieczornych Litanię do Matki Bożej. Wyrazem naszej czci wobec Maryi niech będą zadbane i przystrojone przydrożne kapliczki. W dni powszednie te nabożeństwa będą o godz. 1700 a w Niedziele o 1145.  W Środę i Piątek po Nabożeństwie Majowym Msze Św. Nabożeństwo Majowe w Kwiatoniu codziennie o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 900

4. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem. Nabożeństwo Majowe o godz. 1145W tym dniu nie obowiązuje post a modlić się będziemy o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Wywieszając flagi na naszych domach zamanifestujmy nasze uczucia wobec Ojczyzny i Boga. Można je nabyć dzisiaj u naszych harcerzy.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od 1630Wyjazd do chorych z Najśw. Sakramentem w piątek o godz. 1415.

6. W I czwartek i w I sobotę Msze o godz. 630 i po N. Majowym o 1700.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 700  zmiana tajemnic różańcowych a o 1145 Nabożeństwo Majowe.

8. Za tydzień Niedziela Biblijna oraz rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego.

9. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Stanisławy Rydarowicz, Haliny Haluch, Bogusławy Sztaba. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i terenu wokół niego i złożoną ofiarę 350 zł na kwiaty i środki czystości. Na wystrój świąteczny kościoła wydano 1000 zł.

10. U ministrantów można nabywać Gościa Niedzielnego, oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

11. W czasie Wielkiego Postu dzieci z klas od 2-5 Szkoły Podstawowej składały do Skarbonek Miłosierdzia ofiary na pomoc osobom starszym. W sumie zebrano 284,12 zł. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za te ofiary a szczególnie za ich wrażliwość i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

12. Wójt Gminy Uście Gorlickie zaprasza na zebranie wiejskie mieszkańców sołectwa Uście Gorlickie, w celu dokonania wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej w dniu 8 maja 2019 r. o godz. 1800 w Zespole Szkół w Uściu Gorlickim.

13. Organizator zawodów kolarskich „Klasyk Beskidzki”, informuje o utrudnieniach w ruchu w Uściu Gorlickim w dniu 1 maja w godz. 1030 do 1230.

14. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej - 14-21.09.2019 r. oraz na Białoruś - 2-9.08.2019 r. Szczegóły w gablocie naszego kościoła, na stronie parafialnej oraz fb.

 

 

 

 

Kontakt

 • Adres:
 • Uście Gorlickie 88
  38-315 Uście Gorlickie
 • Telefon:
 • 18-35-30-720 
 • Nr konta parafialnego:
 • 81 879710390030030017910003 
 • Adres e-mail:
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa.