UWAGA!!!

Od soboty 7 listopada zostają wprowadzone kolejne ograniczenia liczby uczestników nabożeństw.
Stosując się do nich liczba zgromadzonych wiernych przedstawia się następująco:

Uście Gorlickie 30 osób, Oderne 7 osób, Kwiatoń i Skwirtne 5 osób.

Zapraszamy do uczestnicwa w nabożeństwach poprzez transmisję na naszym kanale parafialnym na YouTube

III Niedziela Zwykła -  24. 01. 2021 r.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła,
we wtorek – Św. Tymoteusza i Tytusa,
w czwartek – Św. Tomasza z Akwinu,
w piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

3. W środę o godz. 1630 spotkanie dzieci klasy III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Przez trzy kolejne niedziele będziemy adorować Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie – od zakończenia Mszy św. porannej i do rozpoczęcia Mszy św. o godz. 1200.  Porządek tego nabożeństwa:
800  – 900  – mieszkańcy Os. Ptasiego – o poprowadzenie prosimy różę p. Mariana Plewy,
900  – 1000  – mieszkańcy Homoli – prowadzi róża p. Zbigniewa Ludwina,
1000 – 1100 – mieszkańcy Millenium – prowadzi róża p. Zyty Król,
1100 – 1200 – mieszkańców POM – prowadzi róża p. Grażyny Myszki.

5. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Izabeli Regiec, Edyty Górskiej, Agnieszki Górskiej.

6. Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

7. W sobotę na godz. 800  zapraszamy Rodziców klasy 8 wraz z ich dziećmi w celu rozebrania dekoracji świątecznych.

8. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Mszach Św. kolędowych.

10. 17 stycznia w Szymbarku miał miejsce tragiczny wypadek. W pożarze zginęła czternastoletnia Zuzia. Całkowitemu spaleniu uległ również dom Państwa Pasiutów.  W zaistniałej sytuacji ośmielam się zwrócić o pomoc dla Pogorzelców. Proszę o modlitwę, wsparcie duchowe jak również finansowe. Za jakiś czas, gdy to będzie możliwe, będzie potrzebna konkretna pomoc finansowa mająca na celu zapewnienia dachu nad głową rodzicom i pozostałej trójce dzieci. Z góry dziękuję za ofiary, które będą zbierane za tydzień do skarbonki, jak również na konto Komitetu Pomocy Pogorzelcom, które znajduje się na stronie internetowej Gminy Gorlice i Parafii Szymbark. Z wyrazami szacunku, Ks. Proboszcz, Paweł Górski.

II Niedziela Zwykła -  17. 01. 2021 r.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.

2. Jutro rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wiemy, że troska o jedność pochodzi przede wszystkim z Wieczernika, kiedy to Pan Jezus podczas modlitwy arcykapłańskiej prosił Ojca, „aby byli jedno”. W ten wielki, błagalny głos Kościoła włączmy także swoje modlitwy.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
we wtorek – Św. Józefa, Sebastiana Pelczara,
w piątek – Św. Agnieszkę.

4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy o wdzięczności dla nich, a słowa te kierujemy szczególnie do wnuków. Niech  modlitwy i słowa życzliwości będą wyrazem naszej wdzięczności za ich miłość do wnucząt.

5. W przyszłą niedzielę wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.
O poprowadzenie różańca w tym dniu prosimy różę p. Krystyny Ferenc.

6. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Zofii Szczerba, Sabiny Kopeć, Marii Piwońskiej.

7.  W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

8. Już dzisiaj informujemy, że spotkanie dzieci klasy III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców będzie w przyszłą środę 27 stycznia.

9. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii będziemy składać ofiary na ten cel do skarbonki umieszczonej z tyłu kościoła.

Niedziela Chrztu Pańskiego -  10. 01. 2021 r.

2. Dzisiejszą niedzielą kończymy liturgiczny obchód Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie jednak przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, kiedy to przypada święto Ofiarowania Pańskiego, pozostające w bezpośredniej łączności z wydarzeniem Bożego Narodzenia.

3. O poprowadzenie różańca w przyszłą niedzielę prosimy różę p. Zyty Król.
W tym dniu z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej parafii.

4. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Mariana Plewy, Renaty Plewa, Ireny Szczerba.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 100 zł na kwiaty i środki czystości.

5. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu -  03. 01. 2021 r.

Komunia Św. dziś oraz w Trzech Króli będzie udzielana o 815  i 1315.

2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem złota, kadzidła, mirry oraz kredy o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.
6 stycznia co roku obchodzimy Diecezjalny Dzień Dzieła Misyjnego oraz Misyjny Dzień Dziecka. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona będzie na misje.

3. W przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego.

4. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Barbary Koszyk, Kazimiery Szczerba, Teresy Baziak.

5. W zakrystii można nabywać jeszcze świątecznego Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

• Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa.