Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

Niedziela Palmowa -  05. 04. 2020 r.

 

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.
W związku z panującymi ograniczeniami nie ma dzisiaj poświęcenia palm i tradycyjnej procesji upamiętniającej uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.  
Na stronie parafialnej w aktualnościach znajdziemy informację jak pobrać Rytuał rodzinny, który pomoże nam owocnie przeżyć dzisiejszą uroczystość oraz kolejne dni Wielkiego Tygodnia.
Przypominamy, że w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób. Tak więc obecne mogą być tylko osoby zamawiające intencję mszalną, które chęć swojego uczestnictwa zgłosiły uprzednio proboszczowi miejsca. Bardzo prosimy do tego się stosować. Dotyczy to dzisiejszej niedzieli, poniedziałku, wtorku i środy oraz na chwilę obecną Wielkanocy i kolejnych dni.
Ponadto wszystkie celebracje Wielkiego Tygodnia będą się odbywać bez udziału wiernych. Zachęcamy Was do łączności modlitewnej z odprawianą liturgią w parafii poprzez transmisje internetowe na parafialnym Facebooku.

2. Dzisiaj  rozpoczyna  się  Wielki  Tydzień. Chociaż  jest  to  nietypowy  Wielki  Tydzień, to chciejmy odczytać w  tej  trudnej  sytuacji jak najwięcej Bożych znaków dla pogłębienia  swojej wiary. Zachęcamy aby  skorzystać  z Diecezjalnych Rekolekcji, prowadzonych  przez  ks.  Biskupa  Leszka Leszkiewicza, które mogą nam pomóc dobrze przeżyć ten święty czas. Rekolekcje rozpoczynają się dzisiaj o godz.  1030 i będą transmitowane na  falach radiowych RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, oraz przez stronę internetową parafii katedralnej. Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą o godz. 1830.

3. Celebracje Wielkiego Tygodnia tylko w Uściu i będą transmitowane na  parafialnym Facebooku.

4. W Wielki Czwartek dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej  o godz. 1800.
Zachęcamy, by zamiast zwyczajowego nawiedzenia „ciemnicy”, odprawić w gronie rodzinnym tzw. „godzinę świętą”, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego konania w Ogrojcu.

5. W Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Rozpoczęcie Liturgii o godz. 1800. Bardzo  prosimy  aby  w  domach wyeksponować krzyż i w czasie transmisji w gronie rodzinnym dokonać adoracji krzyża przez ucałowanie. Z tego tytułu można zyskać odpust zupełny.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje w całym Kościele post ścisły, który polega na trzykrotnym posiłku w ciągu dnia, w tym raz do sytości  i całkowitym powstrzymaniu się od wszelkich pokarmów mięsnych oraz abstynencji alkoholowej. Powstrzymajmy się również od spożywania pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę aż do Mszy Wigilii Paschalnej.

6. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów, ani wody. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym.
Nabożeństwo Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 2000. Zachęcamy  aby biorąc udział w transmisji, na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalić świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia.
Procesji rezurekcyjnej nie będzie ani w sobotę, ani w niedzielę. Na zakończenie liturgii w sobotę zabrzmią dzwony oznajmiając radość zmartwychwstania Pana Jezusa.

7. W przyszłą niedzielę uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.

8. W Poniedziałek Wielkanocny  Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.
W te dni Msze św. o godz. 1200 będą transmitowane na naszym parafialnym Facebooku.

9. Zwracamy się z wielką prośbą i apelem do wszystkich Parafian: ZOSTAŃCIE W ŚWIĘTA W DOMU! Przeżyjcie te święta w wyjątkowo rodzinny sposób, nie odwiedzając nikogo. Dzielmy się życzeniami przez telefon czy Internet, ale nie ryzykujmy groźbą zarażenia koronawirusem.

10. Do sprzątania kościoła we wtorek po Świętach prosimy Rodziny P. Jerzego Wadacha, Romana Jabłczyka.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 100 zł na kwiaty i środki czystości.

11. Serdecznie dziękuję pewnej osobie, która złożyła na cele parafii 500 zł.

12. W tym tygodniu kolporterzy dostarczą do parafii paschalny numer „Gościa Niedzielnego”, będzie to wydanie obejmujące dwie niedziele – Niedzielę Zmartwychwstania oraz Miłosierdzia Bożego.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu -  29. 03. 2020 r.

 

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.

2. Od poniedziałku msze Św. popołudniowe będą rozpoczynać się o godz. 1700, w Kwiatoniu o godz. 1800.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. Msze św. w czwartek o 630, w piątek o 630 i 1700, w Kwiatoniu o 1800 i w sobotę o 630.
Wg dekretu biskupa:
- w mszach świętych może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób, jednak pierwszeństwo mają osoby które zamawiały intencje mszalną,
- osoby które pragną skorzystać z posługi sakramentalnej proszone są o telefoniczny kontakt z parafią. Jest ona nadal możliwa indywidualnie w kościołach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności,
- posługa osobom chorym i w podeszłym wieku ograniczona jest do przypadków niebezpieczeństwa śmierci (nie będzie wizyty z racji I piątku).

4. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Palmową. Msza św. o godz. 1200 będzie transmitowana na naszym parafialnym Facebooku.

5. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali transmitowanych w mediach.
Kapłani i osoby życia konsekrowanego każdego dnia o godz. 2030 odmawiają Różaniec o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zapraszamy parafian do tej modlitwy w domach.

6. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Bogusławy Stabach, Haliny Niemasik. Ze względu na obecną sytuację będziemy wyznaczać  tylko 2 Rodziny do sprzątania.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożoną ofiarę 100 zł na kwiaty i środki czystości.

7. W związku z dynamiczną sytuacją zachęcamy do śledzenia parafialnej strony internetowej gdzie na bieżąco staramy się informować o wprowadzanych zmianach.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu -  22. 03. 2020 r.

 

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 630 i 1630. W tym dniu modlić się będziemy w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci i będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nie będzie możliwości składania deklaracji ale można to uczynić bez niej podejmując się tego dzieła przez 9 miesięcy do czego serdecznie zachęcamy.

3. W piątek o godz. 1500 w kaplicy na plebanii Koronka do Miłosierdzia Bożego a później adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 1630. Przez cały czas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Najprawdopodobniej w taki sposób będziemy się spowiadać przed świętami bo nie będzie rekolekcji parafialnych.

4. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Jacka Piwońskiego, Eweliny Podwiki, Lidii Mazur.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

5. Dziś po Mszach św. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki.

6. W chwili obecnej aż do odwołania nie będzie Gościa Niedzielnego.

7. Dzisiaj o godz. 1200 na naszym parafialnym Facebooku będzie można oglądnąć mszę św. na żywo z naszego kościoła parafialnego. Na stronie głównej naszej parafii po lewej stronie jest zakładka parafialnego FB (niebieska) należy w nią kliknąć, otworzyć parafialnego FB i tam po godz. 1130 możemy szukać transmisji w zakładce filmy.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Trojanowicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro. O godz. 1330 modlitwa różańcowa a później msza św. Ze względu na obecną sytuację podczas Mszy świętych i nabożeństw wewnątrz kościołów może być maksymalnie 50 osób - dotyczy to również cmentarza. Uczestnictwo proszę uzgodnić z najbliższą Rodziną bo ona ma pierwszeństwo i orientację kto będzie. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…

 

III Niedziela Wielkiego Postu -  15. 03. 2020 r.

 

Dziś nie ma Gorzkich Żali. Msza Św. o 1430

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1430 (nie ma Gorzkich Żali) w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.

2. Wracamy do zwykłego porządku nabożeństw: msze codziennie rano o 630 a ponadto w środę i piątek o 1630. W Kwiatoniu lub Skwirtnem o 1730. W niedzielę  o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu lub Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.
Poza mszami nie ma innych nabożeństw. Na zakończenie każdej mszy św. śpiewamy suplikacje: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny – wybaw nas, Panie!”.
Msze Św. w tygodniu odprawiane są w kaplicy na plebanii.

3. W czwartek Uroczystość Św. Józefa.

4. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Bogusławy Kusiak, Urszuli Matuszyk, Sylwii Matuszyk.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożoną ofiarę 150 zł na kwiaty i środki czystości.

5. Podczas kwesty na rzecz poszkodowanych w pożarze zebrano 13 000 zł. Serdecznie dziękuję za to wsparcie całej parafii oraz tym którzy ochotnie tego zadania się podjęli. Za te pieniądze w stosownym czasie zakupimy materiały potrzebne do remontu.

6. U ministrantów można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

7. Po Mszach św. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki oraz paschaliki.

 

 

 

 

Kontakt

 • Adres:
 • Uście Gorlickie 88
  38-315 Uście Gorlickie
 • Telefon:
 • 18-35-30-720 
 • Nr konta parafialnego:
 • 81 879710390030030017910003 
 • Adres e-mail:
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa.