Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

Zesłanie Ducha Świtętego -  31. 05. 2020 r.

 

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem. Ostatnie Nabożeństwo Majowe w Uściu o godz. 1145.

2. Od dzisiaj mamy kolejne zmiany obostrzeń związanych z epidemią. Wspomina o tym Ks. Biskup w czytanym dekrecie. Na chwilę obecną nie ma ograniczeń jeśli chodzi o liczbę uczestników nabożeństw natomiast obowiązuje nas zachowanie  odległości 2 m między sobą oraz zakładanie maseczek.
Biskup znosi też ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. W związku z tym od 1 czerwca kończymy transmitować nabożeństwa na naszym parafialnym Facebooku. Transmisje były zorganizowane doraźnie ze względu na niemożliwość uczestniczenia w.w. Mszach Świętych. Za troskę o ten przekaz medialny dziękuję P. Tomaszowi Kawikowi.

3. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 630 i 1700.
Ponadto w liturgii tego tygodnia:
w środę – wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy,
w piątek – wspomnienie Św. Bonifacego.       

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca.
Wyjazd do chorych z Najśw. Sakramentem w piątek o godz. 1300.

5. W I czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze o godz. 630 i 1700.

6. W I piątek Msze o godz. 630 i 1700 oraz w Kwiatoniu o 1700.

7. W I sobotę Msze o godz. 630 i 1700.

8. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
Po Mszy Św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańcowych. O poprowadzenie o godz. 1145  koronki do Miłosierdzia Bożego prosimy uczniów Szkoły Podstawowej.

9. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres przyjmowania tzw. Komunii św. wielkanocnej. Mamy świadomość, że wiele osób jeszcze do niej nie przystąpiło. Szczególną okazją do tego może być pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nasza parafia włącza się w ogólnodiecezjalną akcję „Ostatni dzwonek”, która zachęca do wyspowiadania się i przyjęcia Komunii św. tych, którzy jeszcze nie zdążyli tego uczynić.
Tą szczególną okazją będzie I piątek. O godz. 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz adoracja do godz. 1700. W trakcie adoracji będzie spowiedź połączona z udzielaniem komunii św. Spowiadamy do 1700 a potem od 1800 do 2000.
Ponadto w tym tygodniu spowiadamy w środę i sobotę od 1630.
Spowiedź w Kwiatoniu będzie w czwartek od godz. 1700. Bardzo prosimy, żeby przystąpić w tym dniu do spowiedzi bo w I piątek będziemy spowiadać w Uściu i kapłan przyjedzie na 1700 żeby odprawić Mszę Św.

10. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Piotra Pernala, Macieja Matuszyka, Danuty Migacz, Marioli Patyk, Haliny Żygólskiej, Wiesławy Rodzinka.
Wyznaczone Rodziny w dowolnym i stosownym czasie niech posprzątają również teren wokół kościoła, plebanii i niech przyniosą ze sobą stosowny do tego sprzęt.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 50 zł na kwiaty i środki czystości.

11. Na chwilę obecną dopuszcza się organizowanie zgromadzeń do 150 uczestników. Nie pozwala to na odbycie procesji do czterech ołtarzy w Boże Ciało tak jak to było dotychczas.  Planujemy w inny sposób wypełnić tę praktykę. Mieszkańców Kwiatonia, Skwirtnego i Odernego prosimy o przygotowanie  ołtarzy przy swoich świątyniach a więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę. Msza Św. z procesją do czterech ołtarzy w zmienionej formie rozpocznie się w Uściu o godz. 1100.  Tak jak było rok temu o godz. 900 równocześnie, będą msze na dojazdach.

12. 3 czerwca to dzień patrona naszego Księdza Katechety. Z tej okazji życzymy mu obfitości Bożej łaski i wstawiennictwa św. Patrona. W jego intencji módlmy się w naszych Rodzinach a wspólnie uczynimy to na Mszach św. w przyszłą niedzielę.

13. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego.

14. Rodzinie P. Bogdana Szczerby dziękujemy za przystrojenie kościoła na dzisiejszą Niedzielę.

15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Brągiel. Od uczestników pogrzebu będą odprawione 4 Msze Św.. Jego nieśmiertelną duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie …

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie -  24. 05. 2020 r.

 

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem oraz o godz. 1030  w Odernem. Nabożeństwo Majowe w Uściu o godz. 1145.

2. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza.
W tym dniu przypada Dzień Matki. Podczas Nabożeństwa Majowego i Mszy św. będziemy się modlić w ich intencjach. Zapraszamy wszystkie mamy i tych, którzy za nie chcą się wspólnie modlić. Otoczmy je szczerą miłością, która niech znajdzie swój wyraz w modlitwie, odwiedzinach a także pamięcią o tych, które Bóg odwołał do wieczności.

3. W środę Nowenna do MBNP i Nabożeństwo Majowe będą transmitowane na naszym parafialnym Facebooku. Zachęcamy by przy niedzielnej Mszy Św. w komentarzach wpisywać intencje modlitw na  środową Nowennę oraz pisać na kartkach i wrzucać do skrzynki próśb nowennowych.

4. W piątek wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy Rodziny P. Grażyny Matuszyk, Bogdana Pernala.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 50 zł na kwiaty i środki czystości.

7. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

 

VI Niedziela Wielkanocna -  17. 05. 2020 r.

 

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 1700 a w Niedziele o 1145.  W Środę i Piątek po Nabożeństwie Majowym Msze Św. Nabożeństwo Majowe w Kwiatoniu codziennie o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 900

3. W poniedziałek wspomnienie dowolne Św. Stanisława Papczyńskiego, w piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

4. W środę Nowenna do MBNP i Nabożeństwo Majowe będą transmitowane na naszym parafialnym Facebooku. Zachęcamy by przy niedzielnej Mszy Św. w komentarzach wpisywać intencje modlitw na  środową Nowennę oraz pisać na kartkach i wrzucać do skrzynki próśb nowennowych.5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Jest to równocześnie dzień modlitw za Kościół w Chinach. W naszych modlitwach i Nabożeństwie Majowym prosić będziemy o wszelkie potrzebne łaski dla Kościoła w tym kraju, o poszanowanie godności każdego człowieka oraz by chrześcijanie w tym kraju mogli cieszyć się swobodą w wyznawaniu Chrystusowej Ewangelii.

6. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy Rodziny P. Danuty Piwońskiej, Marii Matuszyk.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 100 zł na kwiaty i środki czystości.

7. W zakrystii można nabywać Gościa Niedzielnego oraz dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

8. Od dzisiaj zmienia się liczba uczestników nabożeństw. W kościele w Uściu Gorlickim może przebywać jednocześnie 50 osób, w Odernem 10 osób, w Kwiatoniu i Skwirtnem 8 osób.

 

V Niedziela Wielkanocna -  10. 05. 2020 r.

 

Dziś na parafialnym Facebooku transmisja na żywo mszy św. z naszego kościoła o godz. 1200.

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada:
w czwartek – święto Św. Macieja Apostoła,
w sobotę – święto Św. Andrzeja Boboli oraz dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.

3. W środę Nowenna do MBNP i Nabożeństwo Majowe będą transmitowane na naszym parafialnym Facebooku. Zachęcamy by przy niedzielnej Mszy Św. w komentarzach wpisywać intencje modlitw na  środową Nowennę.

4. Do sprzątania kościoła w sobotę prosimy Rodziny P. Agnieszki Drozd, Sabiny Ledniowskiej.
Dziękujemy wyznaczonym rodzinom za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 100 zł na kwiaty i środki czystości.
Składamy również serdeczne podziękowanie pewnej osobie, która pracowała przy pielęgnacji Ogrodu Matki Bożej oraz za wykoszenie trawy Ks. Leszkowi.

5. Zachęcamy by nabywać Gościa Niedzielnego.

6. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię przez dar materialny przekazywany do skarbonki,  w kopercie lub przelewem bankowym.

7. Zaplanowana na przyszłą niedzielę I Komunia św. nie odbędzie się. Wstępnie tą uroczystość przenosimy na koniec września.

 

 

 

Kontakt

 • Adres:
 • Uście Gorlickie 88
  38-315 Uście Gorlickie
 • Telefon:
 • 18-35-30-720 
 • Nr konta parafialnego:
 • 81 879710390030030017910003 
 • Adres e-mail:
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych lub na podstawie prawa.