Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2017 r.

 

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są o godz. 1630 a w Niedziele o 1130.  Różaniec w Kwiatoniu codziennie o godz. 1730, w Skwirtnem o godz. 1600, w Odernem o godz. 1730.

3. W tym tygodniu w liturgii:
w poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
we wtorek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego,
w środę – święto Św. Łukasza Ewangelisty,
w piątek – wspomnienie Św. Jana Kantego.

4. W środę przypada patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia – Św. Łukasza Ewangelisty. Wszystkich pracujących w Służbie Zdrowia polecajmy Bogu w naszych modlitwach. O poprowadzenie modlitwy różańcowej o godz. 1630 prosimy przedstawicieli tej profesji z naszej parafii.

5. Najbliższa niedziela to Światowy Dzień Misyjny oraz początek Tygodnia Misyjnego. Podczas Nabożeństwa Różańcowego modlić się będziemy w intencjach Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary oraz za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych.
Składka zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie w całości do dyspozycji Ojca Świętego.

6. Przy wyjściu z kościoła można zabierać kartki na wypominki.

7. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Bogusławy Jarząb, Katarzyny Święs, Haliny Święs.  

8. Dziś wybory do Rady Duszpasterskiej. Karty do głosowania są przy wejściu do kościoła. Zgodnie z obowiązującym regulaminem na karcie do głosowania należy postawić krzyżyk w kratce obok nazwiska tylko dwóch kandydatów z listy i wrzucić do wystawionej urny. W głosowaniu biorą udział osoby pełnoletnie.

 

XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017 r.

 

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Skwirtnem i o godz. 1030  w Odernem.
Dzisiaj przypada XVII Dzień Papieski. Z tej racji przy wyjściu z kościoła jest przeprowadzana zbiórka pieniężna do puszek. Pieniądze te przeznaczone są na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów.

2. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są o godz. 1630 a w Niedziele o 1130.  Różaniec w Kwiatoniu codziennie o godz. 1730, w Skwirtnem o godz. 1600, w Odernem o godz. 1730.

3. W tym tygodniu w piątek w liturgii wspominamy Bł. Honorata Koźmińskiego.

4. W środę o 1630 spotkanie dzieci klasy III przygotowującej się do I Komunii św. i ich rodziców. Na mszy św. będzie poświęcenie różańców.

5. W piątek 13 października przypada zakończenie objawień Matki Bożej w Fatimie.
W tym dniu jako wspólnota parafialna zgromadzimy się o godz. 1800 na Mszy Świętej a potem w procesji różańcowej udamy się aby poświęcić Ogród Matki Bożej Fatimskiej. Na procesję zabierzmy świece lub lampiony. Zapraszamy do licznego udziału z całymi rodzinami w tym także młodzież z III klas Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
Z tego powodu nie będzie Mszy Św. w Kwiatoniu.
W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i realizacji tego dzieła. A więc ekipie RADLUD na czele z Księdzem Marcinem oraz Jarosławem Ludwinem, Łukaszem Ludwinem, Szymonem Dobkiem, P. Janowi Turkowi, Robertowi Święsowi, Markowi Olesiowi, Mariuszowi Baniakowi, Robertowi Hotlosiowi, Mikołajowi Halczakowi, Czesławowi Guzikowi, Sławomirowi Dobkowi, Dariuszowi Pierzchale, Bogdanowi Szczerbie, Danielowi Gawlikowi, Włodzimierzowi Oleksemu, Agnieszce i Katarzynie Haluch, Krzysztofowi Baniakowi a także wszystkich pomagającym zdemontować i zainstalować krzyż.
Dziękuję również za ofiarowanie drzewa na pierwotną kapliczkę P. Zenonowi Baniakowi oraz za jej wykonanie P. Czesławowi i Andrzejowi Święsom. Będzie ona umieszczona w innym miejscu.

6. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. O przewodniczenie na Nabożeństwie Różańcowym o godz. 1630  prosimy nauczycieli. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich nauczycieli i wychowawców, katechetów i pracowników szkół, którzy kształtowali i kształtują umysły i serca młodych Polaków.

7. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne parafii.

8. Przy wyjściu z kościoła można zabierać kartki na wypominki.

9. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Janusza Sztaby, Fabiana Wolaka, Andrzeja Jamro.                     

10. Od 1 października poza parafią odprawiana jest msza św. greg. za śp. Zbigniewa Grybosia. Intencje od uczestników pogrzebu oraz od rodziny zostały połączone w msze greg.
Zwracamy się z prośbą do rodzin, które czekają na msze za swoimi zmarłymi aby jeśli to możliwe uczyniły podobnie. Do odprawienia tych mszy św. w parafii potrzebujemy prawie 2 lata.

11. W związku z wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali zgłoszeni następujący kandydaci - aktualna lista:
Baniak Janusz
Cichoń Grzegorz
Dobek Jolanta
Gryboś Aniela - Skwirtne
Haluch Beata
Kawik Tomasz
Ludwin Jarosław
Ludwin Zbigniew
Matuszyk Maciej
Mikowski Wiesław - Oderne
Nowak Mieczysław - Oderne
Oleś Marek
Pernal Piotr
Sula Lucyna
Szczerba Bogdan
Szczerba Irena
Szczerba Kazimiera
Święs Halina
Święs Renata
Święs Robert
Waszczyszak Grażyna - Kwiatoń
Gdyby z jakiegoś ważnego powodu ktoś chciał zrezygnować z kandydowania, proszony jest by poinformował o tym najpóźniej do najbliższej środy.  
Karty do głosowania będą przy wejściu do kościoła. Zgodnie z obowiązującym regulaminem na karcie do głosowania należy postawić krzyżyk w kratce obok nazwiska tylko dwóch kandydatów z listy i wrzucić do wystawionej urny. W głosowaniu biorą udział osoby pełnoletnie.

 

XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017 r.

 

1. Dziś Msze Św. o godz. 700  i 1200 w Uściu Gorlickim, o godz. 900 w Kwiatoniu i o godz. 1030  w Odernem.

2. Zapraszamy wszystkich do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Dzieci do IV klasy Szkoły Podstawowej włącznie, będą otrzymywały do układania puzzle. Nabożeństwa te w dni powszednie będą się rozpoczynały o 1630, a w Niedziele o 1130. Różaniec w Kwiatoniu o godz. 1730, Skwirtnem o godz. 1600, Odernem o godz. 1730.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek – Św. Aniołów Stróżów,   
w środę – Św. Franciszka z Asyżu,
w czwartek – Św. Faustynę Kowalską,
w sobotę – NMP Różańcową.

4. W środę po Mszy Św. spotkanie kandydatów na ministrantów.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed różańcem oraz w piątek od 1600.
Wyjazd do chorych z Najśw. Sakramentem w piątek o godz. 730.

6. W I czwartek Msze o godz. 630 i po różańcu o 1630.

7. W I piątek Msze o godz. 630 i po różańcu o 1630 oraz w Kwiatoniu po różańcu 1730.
Po Mszy Św. spotkanie lektorów i ministrantów. Obecność wszystkich  obowiązkowa!

8. W I sobotę Msze o godz. 630 i po różańcu o 1630.

9. W czwartek na godz. 1630 zapraszamy uczniów klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej oraz 2-ich klas Gimnazjum. Obecność obowiązkowe i stanowi warunek konieczny do dopuszczenia ich do sakramentu bierzmowania.

10. W sobotę w kościele w Wysowej o godz. 1030 rozpocznie się Różaniec Do Granic. Do dzisiaj zgłaszamy chęć wyjazdu. Na razie jest bardzo mało osób. Szczegóły tego spotkania znajdziemy na naszej stronie parafialnej, plakacie na tablicy ogłoszeń oraz ulotkach, które znajdują się w przedsionku kościoła.

11. W przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy w liście, w naszej Ojczyźnie będziemy przeżywać  Dzień Papieski. W tym dniu obok kościoła będzie przeprowadzona zbiórka pieniężna do puszek. Zebrane ofiary zostaną przekazane w części na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Warszawie, a w części na Fundację ks. arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Pieniądze te przeznaczone są na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów.

12. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Elżbiety Stabach, Katarzyny Matuszyk, Renaty Szymczyk.        

13. Dzisiaj kończy się czas zgłaszania kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Na kartce wypisujemy: imię, nazwisko oraz wioskę, bądź przysiółek gdzie dany kandydat zamieszkuje i  wrzucamy do przygotowanej w kościele skrzynki, bądź na tacę.

14. Przez całą sobotę będzie odbywać się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Przychód z tej akcji będzie przeznaczony na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Przywieziony sprzęt będziemy składać przy starym spichlerzu na drewnianym podwyższeniu.

 

XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017 r.

 

1. Dziś w Skwirtnem uroczystość odpustowa ku czci Św. Kosmy i Damiana o godz. 1200. Pozostałe Msze św. w dniu dzisiejszym w Odernem o 900 i Uściu o 1030.

2. Dzisiaj w naszej Diecezji przeżywamy Dzień Modlitw o Trzeźwość. Módlmy się w czasie wieczornego pacierza w sposób szczególny o ustrzeżenie naszej Ojczyzny od zalewu pijaństwa a także za rodziny dotknięte tym nieszczęściem, szczególnie w naszej parafii.

3. W tym tygodniu w liturgii:
w środę – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo,
w czwartek – wspomnienie  Św. Wacława,
w piątek – święto Św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała – odpust w Ropie,
w sobotę – wspomnienie Św. Hieronima.

4. W niedzielę o godz. 1130 rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy wszystkich do licznego uczestnictwa.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 700 zmiana tajemnic różańcowych.

6. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy w środę po wieczornej mszy św. na spotkanie organizacyjne. Prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służby przy ołtarzu.

7. Do sprzątania kościoła prosimy Rodziny P. Haliny Bińczyckiej, Józefa Stacha, Bożeny Gawlik.

8. W związku z utworzeniem 8-klasowej Szkoły Podstawowej po wygaśnięciu Gimnazjum, sakrament bierzmowania będzie udzielany w klasie 8. Dalsze przygotowanie zaczynać się będzie już w klasie 6 a w 7 będzie egzamin (dotyczy to już obecnej klasy 7). 
Spotkania dla klasy 6 i 7 Szkoły Podstawowej oraz 2-ich klas Gimnazjum będą się odbywać w I czwartki miesiąca. Są one obowiązkowe i stanowią warunek konieczny do dopuszczenia ich do sakramentu bierzmowania i będą potwierdzane. Rodziców prosimy zainteresować się uczestnictwem swoich dzieci.

9. W minionym tygodniu została rozebrana wiata z tyłu kościoła. Serdecznie dziękujemy za wykonanie tej pracy: Bogdanowi Szczerbie, Piotrowi Pernalowi, Adrianowi i Arturowi Piwońskim.

10. Najbliższym kościołem stacyjnym gdzie będzie odbędzie się Różaniec Do Granic jest Wysowa. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Nie organizujemy wspólnego wyjazdu bo zapewne łatwiej nam będzie się udać indywidualnie zabierając rodzinę czy sąsiadów.
Każda parafia ze względów organizacyjnych ma zarejestrować liczbę osób udających się na modlitwę. Bardzo prosimy zgłaszać liczbę osób (nie ma potrzeby podawania nazwisk) wybierających się do Wysowej. Zgłoszenia przyjmujemy do przyszłej niedzieli.
Spotkanie 7 października rozpoczyna się o godz. 1030 a zakończy się o 1530.

11. Dzisiaj i w następną niedzielę zgłaszamy kandydatów do Rady Duszpasterskiej. Na kartce wypisujemy: imię, nazwisko oraz wioskę, bądź przysiółek gdzie dany kandydat zamieszkuje i  wrzucamy do przygotowanej w kościele skrzynki, bądź na tacę.

 

 

 

Kontakt

  • Adres:
  • Uście Gorlickie 88
    38-315 Uście Gorlickie
  • Telefon:
  • 18-35-30-720 
  • Nr konta parafialnego:
  • 81 879710390030030017910003 
  • Adres e-mail:
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.